EUROPE
 

Kehlstein, Obersalzberg Königssee, Germany Milano, Italy Menton

 
Menton je komuna v Alpes-Maritimes, regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur v jihovýchodní Francii. Nachází se na Francouzské riviéře, podél francouzsko-italské hranice. Může se pochlubit teplým mikroklima příznivým pro citrusy a nepřekvapí tedy citroníkové, mandarinkové či pomerančové háje v okolí. Citron se stal i symbolem města. Mentonským dialektem v současné době hovoří cca 10% populace v Mentonu, Roquebrune a okolních vesnicích.

Menton je krásné městečko s bohatou historií, kouzelnými uličkami a starými domy. Z přístavu se naskýtá úžasný pohled na historickou zástavbu na pozadí kopců.

Vedle pláží se od listopadu 2011 nachází nové Muzeum Jean Cocteau, kde je k vidění kolekce Severin Wunderman.

Jean Cocteau (*5. července 1889 Maisons-Laffitte – +11. října 1963 Milly-la-Forêt) byl francouzský básník, grafik, divadelník a filmař, člen Francouzské akademie. Byl dlouholetým životním partnerem herce Jeana Maraise, který mu byl múzou, a který jej inspiroval k vytvoření celé řady literárních i filmových děl. Jean Cocteau také uvedl Jeana Maraise do uměleckého prostředí tehdejší Paříže, a zahájil tak jeho kariéru. Jean Cocteau je jedním z představitelů kubistické literatury. Za zmínku stojí především jeho básně v milostných dopisech pro Jeana Maraise.
-------------------------------------------------------
video audio edit © 2013 Jan J. Vágner
All other videos from "Europe"